home > o firmie

 


Printcom w Europie.
Firma Printcom powstała w 1989 r. w Dusseldorfie w Niemczech. Obecnie spółka posiada pięć oddziałów w Niemczech oraz jedno przedstawicielstwo w Szwajcarii. Od początku swojej działalności firma koncentruje się na rozwiązaniach informatycznych z zakresu wydruku dokumentów oraz obsługi korespondencji.


Printcom w Polsce.
Od 2002 roku Printcom obecny jest na polskim rynku, z siedzibą w Poznaniu. W spółce 27% udziałów posiada firma macierzysta, a pozostale udzialy objął kapitał polski. Ze wzgledu na przyjecie strategii działania w segmenicie produktów niszowych oraz utrzymywanie pozycji lidera w sprzedaży niektórych rozwiazań, firma od 5 lat moze pochwalić sie ciągłym wzrostem sprzedaży i zwiększającym się udziałem w rynku.
 
W Polsce, podobnie jak na całym świecie, wyodrębnił sie nowy segment branży informatycznej określany skrótem DMS (Document Management Systems). Profil naszej działalności pozwala na zakwalifikowanie się do tej grupy, poniewaz specjalizujemy się wyłącznie w rozwiazaniach z zakresu wydruku dokumentów i obsługi korespondencji. Wąska specjalizacja zapewnia z naszej strony szeroką wiedzę na temat oferowanych produktów i profesjonalizm świadczonych usług. Firma koncentruje sie na dwóch głównych zagadnieniach:

systemy obsługi korespondencji

W skład oferowanych przez nas zestawów wchodzą urządzenia kopertujące firmy HEFTER, której jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na terenie Polski. Zautomatyzowany proces przygotowania i wydruku korespondencji zapewniamy poprzez instalacje oprogramowania ProPrint.

specjalistyczne drukarki wraz z dedykowanym oprogramowaniem
Jesteśmy generalnym dystrybutorem specjalistycznych drukarek OLIVETTI, które przeznaczone sa do obsługi nietypowych dokumentów. Łączac możliwości specjalistycznych drukarek z oprogramowaniem Adresat rozwiązujemy problemy bardzo skomplikowanych wydruków.

Nasi klienci:

Naszą ofertę kierujemy zarówno do instytucji państwowych jak i przedsiębiorstw prywatnych. Współpracujemy z wszystkimi podmiotami, które borykaja się z problemem przygotowania dużej ilości korespondencji lub drukiem nietypowych dokumentów. Z naszych rozwiązań korzysta kilkadziesiąt największych polskich przedsiębiorstw, ponad 100 uczelni wyższych, a także wiele sądów i jednostek administracji samorządowej.

Linki
  www.printcom-gmbh.de
www.hefter.de
www.hefter.pl
www.elektronicznalegitymacja.pl
www.kopertownice.pl
www.olivetti.com