home > produkty > demegnetyzery twardych dysków
   
URZĄDZENIA DO KORESPONDENCJI
     kopertownice
     sładarki dokumentów
     otwieracze listów
     zaklejacze listów
     wycinarki papieru
      
URZĄDZENIA SPECJALISTYCZE
     drukarka do formularzy transportowych
     adresarka do kopert i zwrotek
     drukarka do dyplomów studenckich
     drukarki igłowe i laserowe PSI
     demegnetyzery twardych dysków
          intimus 1000
          intimus 8000
          intimus 9000
        intimus hammer
          Kasowanie Dysków Twardych - usługa
      
PROGRAMY i USŁUGI
     Program OPTIcamp /e-legitymacja studencka/
     Program ProPrint /kody OMR/
     Outsourcing usług
      
FILTRY DO DRUKAREK
     Filtry do drukarek i kserokopiarek
      
intimus hammer

Jest to specjalistyczne, wysokowydajne urządzenie do trwałego usuwania danych metodą „secure erase” z dysków HDD paralel ATA (PATA) i serial ATA (SATA). Urządzenie niszczy bezpowrotnie dane nie niszcząc jednocześnie twardego dysku, który może być ponownie użyty.

Urządzenie jest łatwe w użyciu, można podłączyć do niego do 4 twardych dysków, wymazuje z prędkością 4 GB na minutę. Intimus Hammer może działać niezależnie lub możne je podłączyć do komputera.


Metoda Secure Erase - jak wiadomo, konwencjonalne kasowanie danych za pomocą odpowiednich funkcji wbudowanych w poszczególne systemy operacyjne lub korzystanie ze specjalnych programów tak naprawdę niczego z dysku HDD nie usuwa, a odzyskanie uprzednio usuniętych danych jest banalnie proste.

Mało kto jednak wie, że dyski SATA/ATA są wyposażone w funkcje super-bezpiecznego kasowania wszystkich danych bez jednoczesnego niszczenia dysku - Secure erase.

Procedury Secure Erase można wyzwolić korzystając z odpowiednich poleceń przesyłanych bezpośrednio do kontrolera dysku. Secure erase nadpisuje wszystkie użytkowane obszary dysku za pomocą zer. Metoda ta pozwala również na nadpisanie obszarów HPA (ang. Host Protected Area) oraz DCO (ang. Device Configuration Overlay). Ponieważ obszary HPA, DCO oraz sektory poddane relokacji nie są dostępne dla programowych metod nadpisywania zawartości dysków twardych, sprzętowa metoda Enhanced secure erase pozwala na najbezpieczniejsze usunięcie wszelkich danych zgromadzonych na nośniku.

O skuteczności wspomnianych metod sprzętowych niech świadczy to, że amerykańskie agencje rządowe stawiają (w dokumencie NIST 800-88) ich skuteczność na równi z zastosowaniem demagnetyzera.

W przypadku zainteresowania zadzwoń tel.(61) 852 40 04
lub wyślij formularz
<-- Wstecz